Tour de serpenyő (Tuor) 2016. 14 szakasz - Rhône-Alpes

írta: Solara
Tour de serpenyő (Tuor)  2016. 14 szakasz - Rhône-Alpes

Gratin dauphinois - Az igazi gratin sajt nélkül!

Tekinsünk rá az állásra a 14. versenynap előtt.  A verseny 2/3-ánál 37 km-es egyéni időfutamot  Tom Dumoulin nyerte,a címvédő Chris Froome tovább növelte előnyét összetettben. A Bourg-Saint-Andéol és La Caverne du Pont-d'Arc közötti pénteki egyéni időfutamon kétség sem férhetett az egyik pireneusi etapot is megnyerő holland versenyző sikeréhez, ugyanis több mint egy perccel előzte meg a második legjobb időt elérő Froome-ot. Összetettben a másidik helyen a holland Bauke Mollema, harmadik helyre a brit Adam Yates érkezett.  A tavaly második kolumbiai Nairo Quintana ezúttal 30. lett több mint háromperces hátránnyal, ezzel összetettben maradt a negyedik, de a különbség egy másodperc híján három percre duzzadt Froome-mal szemben. ...

Tovább Szólj hozzá

2016. júl 14.

Tour de serpenyő (Tuor) 2016. - 12. szakasz - Montpellier

Tour de serpenyő (Tuor)  2016. - 12. szakasz - Montpellier

Fougasse - a francia focaccia - zöld olívabogyóval és füstölt sópehellyel.

" Peter Sagan nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny tizenegyedik szakaszát, amelyen összetettben növelte előnyét a másodikként célba érő Chris Froome. A Carcassonne és Montpellier közötti 164 kilométeres táv vége előtt mintegy 12 kilométerrel a szlovák sprinter és a brit éllovas egy négyfős bolyban meglépett, és ők négyen nagy hajrával négy másodperccel a főmezőny előtt értek célba." Ma a Montpellier és Mont-Ventoux közötti, hegyi befutóval záruló 185 kilométer megtétele vár a mezőnyre, én pedig egy  fougasse receptet hoztam, ami  a franciák lepénykenyere, elsősorban Provence-hoz kötik, de minden régióban sütik. Levél alakúra formázzák sütés előtt. Az olasz focaccia rokona: mind a kettő a ...